13. ročník vydareného podujatia v Piešťanoch

V priestoroch Vojenského historického múzea v Piešťanoch sa 7. septembra  uskutočnil pod záštitou ministra obrany SR Petra Gajdoša už 13. ročník podujatia s názvom „Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi“.

Na podujatí sa zúčastnili tisíce návštevníkov z bližšieho a ďalekého okolia. Riaditeľ Vojenského historického ústavu plukovník Miloslav Čaplovič na podujatí privítal i náčelníka Generálneho štábu OS SR generála Daniela Zmeka, zástupcov parlamentu i samosprávy, ako aj vojenských a leteckých pridelencov Českej republiky, Poľska a Maďarska akreditovaných v SR. Pre malých i veľkých návštevníkov pripravili bohatý program. Generál Zmeko vyjadril spokojnosť, že príslušníci ozbrojených a záchranných zložiek aj takouto zaujímavou formou predstavili verejnosti svoju prácu a pripravenosť na obranu vlasti a ochranu zdravia a majetku našich občanov. Zároveň prezentovali modernú, ale aj historickú vojenskú techniku.

V rámci podujatia na piešťanskom letisku návštevníci videli vojenskú techniku, ale aj ukážky práce príslušníkov Ozbrojených síl SR. Okrem iného aj prelet dvojice stíhacích lietadiel MiG-29 z taktického krídla Sliač, ale aj zoskok výsadkárov. Verejnosti sa počas dňa okrem vojakov a vojenských policajtov predstavili aj policajti, colníci, hasiči a príslušníci väzenskej a justičnej stráže. Deti  zaujali súťaže, ako aj ukážky výzbroje a výstroja. Mohli nahliadnuť aj do leteckej, tankovej a obrnenej techniky múzea.

Všetkých návštevníkov zaujal najmä vzdušný súboj Retro Sky Team Košice a ukážka obrany pozemných zložiek v podaní Klubu vojenskej histórie Kolíňany proti leteckému útoku.

Scroll to Top