Minister obrany P. Gajdoš pri príležitosti Dňa matiek ocenil Oľgu Mlynárovú, matku štyroch vojakov

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes pri príležitosti Dňa matiek ocenil Oľgu Mlynárovú – matku štyroch profesionálnych vojakov, ktorí v Ozbrojených silách Slovenskej republiky odslúžili celkovo už 34 rokov. Spolu s poďakovaním a gratuláciou jej odovzdal pamätnú plaketu ministra obrany a poukaz na predĺžený víkend pre dve osoby v rezortnom kúpeľnom zariadení. 

 

„Pani Mlynárová je pozoruhodná žena a obdivuhodná matka, ktorá vychovala pre naše ozbrojené sily 4 synov. Určite prežila ťažké chvíle, a to najmä v období, keď jej milovaní synovia odchádzali do zahraničných misií a operácií, no som jej veľmi vďačný za to, že svojich synov v rozhodnutí budovať bezpečnosť nášho štátu vždy podporila,“ ocenil prístup pani Mlynárovej minister obrany Peter Gajdoš. 

 

Ako uviedla Oľga Mlynárová, prekvapenie, ktoré jej prichystal minister obrany spolu so synmi si cení o to viac, že všetci synovia sa naraz stretnú už len výnimočne. “Je to veľké prekvapenie, veľmi ma potešili. A ja som skutočne hrdá mama,” povedala.

 

Šéf rezortu obrany sa počas návštevy zaujímal aj o aktuálne pôsobenie synov pani Mlynárovej v rámci Ozbrojených síl SR. Všetci štyria sú v aktívnej službe. Najstarší, čatár Andrej, v súčasnosti pôsobí v misii UNFICYP na Cypre, pričom v minulosti pôsobil aj v Afganistane. Na Cypre pôsobil aj jeho mladší brat, dnes desiatnik Tomáš, ktorý v súčasnosti plní úlohy ako starší operátor-špecialista Raketometného oddielu v Rožňave. Ďalší syn, slobodník Michal, pôsobí v Prápore podpory velenia Trenčín a slobodník Lukáš Mlynár slúži v Hlohovci na Krídle velenia a riadenia prieskumu.  

Scroll to Top