Ministri obrany Gajdoš a Metnar vzdali hold hrdinom Karpatsko-duklianskej operácie

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes spolu s ministrom obrany ČR Lubomírom Metnarom vzdali hold hrdinom, ktorí zahynuli počas jednej z najkrvavejších operácií 2. svetovej vojny na území Slovenska. Spomienka pri príležitosti 75. výročia Karpatsko-duklianskej operácie sa dnes pri Pamätníku česko-slovenských vojakov na Dukle a ďalších dvoch pietnych miestach, konala aj za účasti najvyšších ústavných činiteľov. 

 

„Karpatsko-duklianska operácia je príkladom neoblomnej národnej hrdosti a odhodlania v boji proti nacistickému útlaku, no zároveň aj trvalým varovným signálom voči nebezpečenstvu, ktoré v podobe extrémizmu, rasizmu a xenofóbie hrozí aj dnes,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš. Pri tejto príležitosti zároveň udelil pamätné medaily vojnovým veteránom, ako aj mestu Svidník.

 

Spomienku na hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie si dnes obaja ministri obrany uctili aj pietnym aktom kladenia vencov pri Soche armádneho generála L. Svobodu, veliteľa 1. čs. armádneho zboru, a tiež pri Pamätníku sovietskej armády vo Svidníku. Súčasťou dnešnej spomienky bola už tradične aj prehliadka Vojenského historického múzea vo Svidníku a vyhliadkovej veže na Dukle. 

Scroll to Top