Na bezpečnosť počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 budú dohliadať aj profesionálni vojaci a vojenskí policajti

Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 bude v Bratislave a Košiciach denne pripravených na nasadenie viac ako 100 profesionálnych vojakov a vojenských policajtov, ktorí budú v prípade potreby v zmiešaných bezpečnostných hliadkach pomáhať Policajnému zboru SR s udržiavaním bezpečnosti, verejného poriadku, ochranou života, zdravia a majetku, ako aj v rámci boja proti terorizmu a organizovanému zločinu.
 
V zmysle požiadavky Policajného zboru SR a uznesenia vlády SR bude 26 príslušníkov Ozbrojených síl SR priamo v súčinnosti s príslušníkmi policajného zboru v zmiešaných bezpečnostných hliadkach plniť úlohy od 10. do 26. mája v oboch miestach konania podujatia. Príslušníci Vojenskej polície budú v uvedených mestách plniť úlohy najmä v oblasti dopravnej služby a kynológie.
 
Ozbrojené sily SR sú v rámci podujatia pripravené posilniť tieto hliadky aj o ďalších profesionálnych vojakov a taktiež nasadiť leteckú techniku Vrtuľníkového krídla Prešov, ako aj ľahké terénne vozidlá v súvislosti hliadkovaním a monitorovaním v uvedených oblastiach. Pripravené budú aj tímy z Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCHBO) a 5. pluku špeciálneho určenia.
Scroll to Top