P. Gajdoš: Vojaci dnes nájdu vo výstrojných skladoch to, čo potrebujú

Minister obrany Peter Gajdoš dnes spolu generálnym tajomníkom Služobného úradu Ministerstva obrany SR Jánom Hoľkom navštívili hlavný výstrojný sklad Ozbrojených síl SR v Nemšovej. Pri tejto príležitosti predstavili doterajší pokrok v oblasti zabezpečenia výstroja pre profesionálnych vojakov a zároveň vyvrátili pochybnosti ich nedostatku.
 
„Ako profesionálny vojak som poznal problémy s vystrojovaním. Keď som nastúpil do funkcie ministra jednou z mojich ambícií bolo zmeniť to. Dnes môžem skonštatovať, že sa nám to podarilo a vojaci nájdu vo výstrojných skladoch to, čo potrebujú,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Ako ďalej vysvetlil pre profesionálnych vojakov sú výstrojné súčiastky k dispozícii nielen v Nemšovej, ale v rámci celého Slovenska v  ďalších 18-tich výstrojných skladoch, kde si tieto súčiastky môžu zakúpiť v zmysle príslušných výstrojných noriem. 
 
Generálny tajomník Služobného úradu Ministerstva obrany SR Ján Hoľko informoval, že za 3,5 roka sa v rezorte nakúpili pre vojakov výstrojné súčiastky o 100 percent väčšom objeme,  než v predchádzajúcom období.„Taktiež sme zmenili výstrojnú normu tak, aby každý vojak mal nárok aj na pracovnú služobnú rovnošatu a nielen na poľnú. Rovnako sme zmenili aj legislatívu, aby sa zabránilo ich zneužívaniu,“ vysvetlil. Ako príklad množstva zabezpečených výstrojných súčiastok uviedol 115.000 kusov poľných uniforiem, 55.000 kusov polokošiel, 103.000 kusov termobielizne, 8.500 služobných rovnošiat a 550.000 párov ponožiek. 
 
Podľa veliteľky Zásobovacej základne I. Nemšová pplk. Tatiany Nagyovej ide v súvislosti so zabezpečením výstrojných súčiastok v porovnaní s minulosťou o zásadný rozdiel. „Deficit, ktorý sme v súvislosti s výstrojnými súčiastkami mali sa nedá vyrovnať naraz, avšak dnes vieme profesionálnym vojakom zabezpečiť to, čo potrebujú,“ dodala.
Scroll to Top