Policajná ekuména a Leto na hrade V.

Dňa 29.06.2019 Kresťanská policajná asociácia ( KPA ) Slovensko zorganizovala na nádvorí levického hradu  V. ročník Leto na hrade. Na uvedenom festivale sa zúčastnili  najúspešnejšie gospelové kapely na Slovensku ako Lamačské Chvály, Espé, Timothy a Crossroads . Počas podujatia si na svoje prišli aj fanúšikovia rapu, keďže prišiel medzi najznámejší raper na Slovensku   Michal Straka alias Ego , ktorý vystúpil na pódiu zaspieval piesne zo svojho repertoáru a zároveň tiež poslúžil fanúšikom autogramiádou. Najmenším fanúšikom prišiel zahrať Richard Čanaky – Zahrajko a v podvečer starších prišiel rozveseliť ľudovou hudbou víťaz súťaže Zem spieva  Martin Repáň z Terchovej. Počas festivalu  návštevníkom predviedli ukážky príslušníci Policajného zboru so svojimi psíkmi z kynológie Okresného riaditeľstva PZ Nové Zámky, so svojimi koníkmi príslušníci z odboru kynológie a hipológie prezídia Policajného zboru, policajnou technikou policajti Oddelenia mýtnej polície Levice. Taktiež na podujatí predviedli svoju techniku príslušníci Hasičského a záchranného zboru Okresného riaditeľstva Levice. Na podujatí sa zúčastnil aj generálny duchovný Ústredia ekumenickej pastoračnej služby Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov SR plk. ThDr. Marián Bodolló, ktorý zapožičal organizátorom festivalu vojenský stan a zároveň duchovne a pastoračne podporil toto podujatie. Počas festivalu na pódiu prebehli ekumenické modlitby v podaní pozvaných cirkevných autorít ( Martin Riecky – farár evanjelickej cirkvi A.V. cirkevného zboru  Levice, Roman Neumann – kazateľ Cirkvi Bratskej Levice, Ondrej Garaj – kazateľ Kaplnky Cirkvi Bratskej Levice, Martin Madassery – katolícky farár pochádzajúci z Indie zo spoločenstva verbistov  slúžiaceho v diecéze Nitra, Felix Cecatto – Kresťanská policajná asociácia Švajčiarsko Christian Police Association Schweiz, Werner Burkhard – Prezident pomoci nebezpečným ľuďom vo väzení Präsident Gefährdetenhilfe Schweiz, Gunter Pflüger –člen predstavenstva rakúskej Kresťanskej policajnej asociácie Vorstand der Österrechische CPV )
), ktorí v modlitbách mysleli na mesto Levice a tento festival.  Počas festivalu si mohli pochutnať návštevníci na vynikajúcom kotlíkovom guláši, ktorý pripravili naši bratia Jarko Čimbora, Maťko Grobař, Štefan Zomborský a Zsolt Juhás. Tiež si návštevníci mohli pochutnať na pravom kebabe z Iránu, ktorý podával osobne Reza Sičany kresťan pochádzajúci z Iránu, ktorý dlhodobo žije na Slovensku. 
Chceme poďakovať veľkému počtu dobrovoľníkov a aj iným ľuďom, bez ktorých pomoci, by nebolo možné festival zorganizovať.
Najviac ďakujeme pánu Bohu, že pritiahol na festival zhruba cca 1.000 návštevníkov, že nám dal síl, aby sme mohli zorganizovať tento už tradičný festival a mohli všetci spolu oslavovať jeho meno.
Scroll to Top