Príprava na slávnostnú vojenskú prehliadku vrcholí

Príprava na slávnostnú vojenskú prehliadku, ktorá sa uskutoční 29. augusta v Banskej Bystrici pri príležitosti osláv 75. výročia Slovenského národného povstania, vrcholí. Ozbrojené sily predstavia verejnosti svoje spôsobilosti a potvrdia pripravenosť garantovať bezpečnosť občanom Slovenskej republiky. Zároveň si takýmto výnimočným spôsobom uctia pamiatku predkov, ktorí sa so zbraňami v rukách postavili fašizmu.
 
„Ozbrojené sily SR realizujú v týchto dňoch záverečnú fázu prípravy na vojenskú prehliadku. V Centre výcviku Lesť zlaďujeme pochodujúce celky do jednej veľkej zostavy a na letisku Taktického krídla Sliač sa pripravujú vojaci s technikou, tak, aby do seba všetko zapadlo,“ uviedol zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR – náčelník štábu a veliteľ prehliadky genmjr. Miroslav Lorinc.
 
Ako doplnil zástupca veliteľa brigády plk. Róbert Kecsö, na Lešti je v súčasnosti viac ako 1700 profesionálnych vojakov, vrátane tých, ktorí prípravu zabezpečujú. Ubytovaní sú v štyroch poľných táboroch.
 
Príprava profesionálnych vojakov na slávnostnú vojenskú prehliadku vyvrcholí generálnym nácvikom 27. augusta v nočných hodinách tak, aby čo najmenej obmedzil obyvateľov a návštevníkov Banskej Bystrice. O podrobnostiach bude rezort obrany informovať.
 
Na slávnostnej vojenskej prehliadke budú mať zastúpenie tak pozemné, ako aj vzdušné sily, príslušníci síl pre špeciálne operácie, Vojenskej polície, a samozrejme, aj Akadémie ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši. Celkovo bude na prehliadke viac ako 200 kusov techniky vrátane 15 kusov leteckej techniky. Súčasťou budú aj vojenské výsadky príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny a tiež Vzdušných síl Ozbrojených síl SR.
Scroll to Top