Prvá pešia púť ordinariátu do Levoče.

 
Dvadsiatipiati príslušníci Ozbrojených síl SR a Vojenskej polície v dňoch 5. a 6. júla putovali z Prešova do Národnej mariánskej svätyne v Levoči. Počas dvoch dní prešli 60 kilometrov a v sobotu sa pripojili k ďalším pútnikom, príslušníkom Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR a delegáciam z Ozbrojených síl Polskej republiky a nemeckého Bundeswehru. ktorí prišli na národnú vojenskú púť do Levoče, ktorá vyvrcholila pontifikálnou svätou omšou, ktorú celebroval ordinár Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR so svojimi vikármi a kaplánmi ordinariatu. 
1. národná vojenská pešia púť má okrem duchovného významu za cieľ nadviazať na vojenské púte, ktoré sa v novodobej histórii Armády SR a Ozbrojených síl SR každoročne konali z kežmarských kasární, cez Vojenský výcvikový priestor Zaľubica na Levočskú horu. 
Pútnikov v uniformách vrelo prijali obyvatelia obcí, cez ktoré prechádzala vojenská pešia púť. Aj takáto aktivita prispieva k pozitívnemu vnímaniu Ozbrojených síl SR na verejnosti a zoceľuje fyzickú i duchovnú stránku človeka.
Scroll to Top