Študenti Detskej univerzity Komenského sa v Seredi zoznámili s náročnou prácou vojakov

Profesionálni vojaci zo Ženijného práporu Sereď a z 12. mechanizovaného práporu v Nitre dnes pripravili program pre študentov Detskej univerzity Komenského. Zoznámiť sa mohli s vojenskou technikou a tiež so spôsobilosťami príslušníkov Ozbrojených síl SR.  Pri tejto príležitosti ich dnes v priestoroch Ženijného práporu Sereď navštívil aj minister obrany SR Peter Gajdoš.
 
„V prvom rade oceňujem, že deti, ktoré sa zapojili do tohto projektu majú chuť a odhodlanie vzdelávať sa aj cez prázdniny. Každý rok sa im snažíme prichystať iný zaujímavý program tak, aby videli, že ak si nájdu vzťah k vojenskému povolaniu, stereotypu sa určite nemusia báť,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš. Zároveň zdôraznil, že jednou z priorít rezortu obrany je aj prehlbovanie vlastenectva a záujmu u mladých o témy spojené s obranou štátu.
 
Počas dvojdňového programu sú pre študentov Detskej Univerzity Komenského v Seredi pripravené ukážky jednotlivých spôsobilostí Ozbrojených síl SR. Študenti sa dozvedia viac o radiačnej, chemickej a biologickej ochrane (RCHBO), ako aj o taktickej a topografickej príprave profesionálnych vojakov. Zároveň majú príležitosť otestovať si svoju fyzickú kondíciu na pripravenej prekážkovej dráhe.
Scroll to Top