Vojaci pripravili pre deti deň plný zážitkov

Profesionálni vojaci dnes pripravili pre deti zo Spišskej Novej Vsi a okolia deň plný zážitkov. V rámci 22. ročníka tradičného podujatia Deň detí s ozbrojenými silami pripravili pre deti statické a dynamické ukážky vojenskej techniky. Nechýbali ani zoskoky výsadkárov, kynologické ukážky vojenských policajtov a množstva ďalších spôsobilostí. Hlavný program už tradične odštartoval prelet stíhacích lietadiel.

„Deti dnes mali jedinečnú možnosť stretnúť sa priamo s príslušníkmi Ozbrojených síl SR, zoznámiť sa s rôznymi spôsobilosťami našich vojakov, ako aj vyskúšať si na vlastnej koži, aké je to byť jedným z nich. A možno ich aj trochu motivovať k tomu, aby sa v budúcnosti rozhodli stať súčasťou ozbrojených síl, alebo absolvovať dobrovoľnú vojenskú prípravu,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš.

Súčasťou aktivít v rámci Dňa detí s Ozbrojenými silami SR boli aj ukážky vojenskej techniky pozemných a vzdušných síl a tiež Vojenskej polície. V rámci nich mali návštevníci príležitosť vidieť nové vojenské vrtuľníky UH-60M Black Hawk, ako aj zoskok výsadkárov, ukážky boja zblízka, zadržania páchateľa, prezentáciu čestnej stráže a prácu vojenských zdravotníkov. 

V Spišskej Novej Vsi boli pre deti zároveň pripravené súťažné úlohy, zamerané na preverenie ich znalostí z topografie alebo vojenskej histórie Slovenska a osobností našich dejín. Preveriť si mohli aj svoje fyzické zdatnosti v rámci kombinovanej prekážkovej dráhy a vyskúšali si aj poskytovanie prvej pomoci.

Počas podujatia boli tiež ocenené víťazné práce výtvarnej súťaže rezortu obrany „Vojaci očami detí“. Víťazom odovzdal ocenenia minister obrany SR Peter Gajdoš. „To ako deti vnímajú naše ozbrojené sily je pre nás prínosné, pretože aj vďaka ich výtvarným dielam môžeme vidieť, čo pre nich profesionálni vojaci znamenajú,“ povedal.

Scroll to Top