Vojenská polícia zadržala vo vojenských lesoch muža podozrivého z krádeže dreva

Príslušníci Vojenskej polície zadržali koncom minulého týždňa v priestore Vojenských lesov a majetkov, š. p. Kamenica nad Cirochou – časť Jovsa civilnú osobu, ktorá z lesa odvážala drevo bez povolenia.
 
„Muž drevo prepravoval na sedadlách svojho civilného auta, ako aj v batožinovom priestore. Podozrivého muža zadržali príslušníci Vojenskej polície v rámci hliadkovej služby,“ uviedol riaditeľ Vojenskej polície plukovník Michal Migát. Ako ďalej vysvetlil, hliadková činnosť bola zameraná predovšetkým na kontrolu oprávnenosti vstupu do vojenských objektov a priestorov a zároveň aj na neoprávnený vývoz dreva v súvislosti s ochranou majetku vojenskej správy.
 
Po zadokumentovaní udalosti bola vec z dôvodu vecnej príslušnosti odovzdaná Obvodnému oddeleniu Policajného zboru Vinné – Šírava, kde poverený príslušník začal trestné stíhanie pre prečin krádeže.
 
Vojenská polícia  sa bude v spolupráci s Vojenskými  lesmi  a majetkami  SR, š. p. aj naďalej zameriavať na odhaľovanie páchateľov takejto trestnej činnosti vo všetkých vojenských obvodoch a tým zabraňovaťnelegálnemu výrubu stromov mimo lesného fondu.
Scroll to Top