Minister Gajdoš odovzdal elitným vojakom nové vozidlá

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes v Žiline v priestoroch 5. pluku špeciálneho určenia slávnostne odovzdal profesionálnym vojakom do užívania 18 nových terénnych vozidiel Polaris. Určené sú na plnenie špeciálnych úloh a operácií v rámci domáceho, ako aj medzinárodného krízového manažmentu.
 
„Verím, že nové taktické bojové vozidlá budú slúžiť svojmu účelu a že našim elitným vojakom z 5. pluku špeciálneho určenia uľahčia plnenie úloh, či už doma, alebo v zahraničí a zároveň nová moderná technika bude pre nich motiváciou pre ešte lepšie výkony,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Ako ďalej vysvetlil, dodávka vozidiel bola realizovaná formou vláda – vláda prostredníctvom FMS. „Ide o jeden z najtransparentnejších spôsobov, akým možno obstarať novú techniku pre našich profesionálnych vojakov,“ zdôraznil.
 
Veliteľ 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline plk. Miroslav Gardlo poďakoval za dodanie nových vozidiel a zároveň ocenil významné rozhodnutia vedenia rezortu a ozbrojených síl v prospech elitného 5. pluku špeciálneho určenia, ktoré podľa jeho slov patria k najvýznamnejším za celé obdobie jeho existencie. „Aj táto investícia ministerstva obrany do zlepšenia vybavenia nášho pluku nás posúva ďalej v oblasti mobility a operačnej pripravenosti,“ povedal. 
 
Súčasťou kontraktu je aj dodanie ďalších 9-tich vozidiel typu Can – Am BRP a tiež prívesov pre oba typy vozidiel, ako aj náhradných dielov. Zmluva zahŕňa aj vyškolenie 20 špecialistov a inštruktorov v rámci zabezpečenia logistickej podpory. 
Scroll to Top