Minister Gajdoš otvoril Medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEB, prezentuje najmodernejšie produkty zbrojárskeho priemyslu

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes v Bratislave otvoril 7. ročník medzinárodného veľtrhu obrannej techniky IDEB 2018. Počas troch dní na ňom predstaví novinky z obranného priemyslu celkovo 170 vystavovateľov z 18 krajín sveta, pričom ústrednou témou tohto ročníka je modernizácia ozbrojených síl. Rezort obrany, ktorý nad podujatím už tradične prevzal záštitu, sa na veľtrhu prezentuje statickými, ale aj dynamickými ukážkami s viac ako 300 kusmi techniky, výstroje a výzbroje. 
 
Ako minister obrany som hrdý na to, že tento rok sa po rokoch môžeme pochváliť aj novinkami – vrtuľníkom UH-60M Black Hawk, modernizovanými bojovými vozidlami  pechoty, ale napríklad aj doterajším výsledkom slovensko-fínskeho vývoja, ktorým je prototyp obrneného vozidla 8×8,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. „Chcem však zdôrazniť a potvrdiť, že v rámci modernizácie je pre nás alfou a omegou maximálna možná podpora domáceho obranného priemyslu tak, aby bol konkurencieschopný nielen v regióne, ale aj na svetových trhoch,“ dodal. 
 
„Počas tohtoročnej výstavy IDEB sa predstaví najviac slovenských výrobcov slovenskej zbrojnej techniky, odkedy sa táto výstava organizuje. A to je ďalší dôkaz toho, že naša technika má svoje miesto na trhu, je na svetovej úrovni a máme perspektívu, aby sa uplatnila nielen v našich ozbrojených silách, ale aj vo svete,“ povedal predseda Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko.
 
Generálny tajomník služobného úradu Ministerstva obrany SR Ján Hoľko doplnil: „Som veľmi rád, že návštevníci tu budú mocť vidieť reálny výsledok vývoja a výskumu, čiže vozidlo, ktoré je na svetovej úrovni.“
 
Rezort obrany sa bude na tohtoročnom IDEBe prezentovať aj výstavou venovanou tohtoročným významným výročiam, akým je napríklad 100. výročie ukončenia 1. svetovej vojny, alebo 25. výročie vzniku Slovenskej republiky a jej armády, neskôr ozbrojených síl. Medzinárodný obranný veľtrh IDEB 2018 je pre návštevníkov otvorený do piatka 18. mája 2018.
Scroll to Top