Minister Gajdoš rokoval s britským veľvyslancom A. J. Garthom

Minister obrany Peter Gajdoš dnes prijal veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Andrewa Johna Gartha. V rámci stretnutia prediskutovali otázky bilaterálnej spolupráce v oblasti bezpečnosti a obrany, ako aj plánovaný príspevok Veľkej Británie do NFIU na Slovensku.

„Spolupráca našich krajín je dlhodobo na vynikajúcej úrovni. Vždy je však priestor na to, aby sme ju ešte zintenzívnili, či už v oblasti vzdelávania, výcviku, alebo v rámci výmeny skúseností. Budeme tak pripravení ešte lepšie a efektívnejšie reagovať na aktuálne bezpečnostné výzvy,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Ako príklad doterajšej spolupráce vyzdvihol pravidelné kurzy, ktoré každoročne organizuje britský vojenský a poradenský tím vo Vyškove alebo Kráľovská vojenská akadémia Sandhurst na Slovensku. Zdôraznil tiež, že Veľká Británia plní významnú úlohu z hľadiska bezpečnosti.
 
Šéf rezortu obrany informoval britského veľvyslanca Gartha aj o navyšovaní rozpočtu na obranu, ako aj o pokroku v oblasti modernizácie Ozbrojených síl SR, najmä v súvislosti s modernizačnými projektmi vzdušných a pozemných síl. Zároveň diskutovali aj o téme 100. výročia vzniku spoločného štátu Čechov a Slovákov a zásadnej historickej úlohe, ktorú Spojené kráľovstvo pri štátotvornom úsilí oboch národov zohralo.

Scroll to Top