Na vrchu Háj-Nicovô odhalili pomník venovaný vojakom, ktorí zahynuli pri plnení úloh v zahraničných misiách a operáciách

Pamiatku profesionálnych vojakov, ktorí zahynuli pri plnení svojich úloh v misiách a operáciách medzinárodného krízového manažmentu pripomína od dnešného dňa pomník v areáli Pamätníka a vojnového cintorína na vrchu Háj-Nicovô v Liptovskom Mikuláši. 
 
„Pri každom nasadení našich profesionálnych vojakov do krízových regiónov v rôznych častiach sveta veríme, že sa po splnení svojich profesionálnych úloh vrátia domov k svojím rodinám živí a zdraví. 58 z nich však túto najdôležitejšiu úlohu bohužiaľ nesplnilo. Vybudovaním tohto pomníka im takouto cestou chceme vzdať úctu a potvrdiť nami toľko opakované slová, že nikdy nezabudneme. Verím, že toto pietne miesto nikdy nezostane pusté,“uviedol minister obrany Peter Gajdoš. 
 
„Na svojich hrdinov však nezabúdame a vždy sa k nim budeme vracať,“ zdôraznil náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genpor. Daniel Zmeko.
 
Primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blcháč ocenil spoluprácu mesta a ministerstva obrany pri budovaní pietneho miesta. „Som rád, že sa ministerstvo obrany rozhodlo umiestniť tento pomník práve tu v Liptovskom Mikuláši. Je to zároveň potvrdenie dlhodobých vojenských tradícií tohto mesta,“ povedal. 
 
Vybudovanie pomníka novodobým hrdinom vysoko ocenil aj vojnový veterán z obdobia 2. sv. vojny brig.gen. v.v. Ján Iľanovský. „Konečne nezostalo iba pri sľuboch a toto dielo bolo konečne zrealizované. Vysoko si to vážim a som naplnený spokojnosťou, že hrdinovia boli aj takýmto spôsobom ocenení,“ povedal.
Scroll to Top