P. Gajdoš: S Anastasiou Kuzminovou sa ešte nelúčime, za dosiahnuté výsledky a reprezentáciu jej patrí naša vďaka

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany zablahoželal členke Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica Anastasii Kuzminovej k zisku titulu majsterky sveta v rýchlostných pretekoch v biatlone. Zároveň ju ocenil pri príležitosti ukončenia jej kariéry v individuálnych disciplínach. Za vynikajúce výsledky jej udelil pamätnú medailu ministra obrany SR I. stupňa, finančnú odmenu 5000 eur a spolu s ňou aj poukaz na kúpeľný pobyt pre celú rodinu v rezortnom kúpeľnom zariadení. Zároveň tiež ocenil prácu jej trénera a manžela Daniela Kuzmina, ako aj celého realizačného tímu.
 
„Rozhodnutie Anastasie ukončiť svoju kariéru v individuálnych disciplínach samozrejme plne rešpektujem a zároveň má môj obdiv, že končí ako skutočná kráľovná, čiže na vrchole svojej kariéry. Napriek tomu verím, že sa ešte nelúčime a so svojou rodinou z VŠC Dukla Banská Bystrica aj naďalej počíta. Samozrejme ma teší jej rozhodnutie pomôcť nášmu tímu z Dukly v kolektívnych súťažiach,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš. Zároveň uviedol, že pre neho osobne boli najsilnejším momentom jej predposledné preteky, kedy si po zisku majsterky sveta splnila aj svoj ďalší sen, keď trafila všetkých 20 terčov.
 
„Už je tomu 10 rokov, čo môžem reprezentovať Duklu Banská Bystrica a ešte raz chcem zdôrazniť, že toto vojenské športové centrum má svoje tradície, má svoje úspechy a som veľmi rada, že môžem prispieť k tomu, aby malo tých športových úspechov ešte viac, a aby sa aj vďaka podpore ministerstva obrany toto centrum ešte viac zviditeľnilo,“ povedala Anastasia Kuzminová. Ako ďalej dodala, dnešné osobné stretnutie s ministrom obrany, jej veľkým fanúšikom, ju veľmi potešilo.
 
Ako uviedol riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica pplk. Roman Benčík, Anastasia Kuzminová doteraz patrila medzi tých, ktorí napĺňali úlohy a ciele vojenského športového centra – zbierať čo najviac medailí z vrcholových podujatí. „Máme pre Nasťu pripravených niekoľko alternatív pre jej ďalšiu kariéru, či už v oblasti trénerstva mládeže, alebo aj v rámci manažmentu a marketingu nášho strediska. Rozhodnutie je však na nej,“ zdôraznil.
 
Anastasia Kuzminová je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica od roku 2009. V uplynulej sezóne k svojim dovtedajším úspechom pridala zisk titulu majsterky sveta v rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta vo švédskom Östersunde. V celkovom hodnotení Svetového pohára v biatlone sa v rámci uplynulej sezóny 2018/2019 umiestnila na 3. mieste, pričom okrem toho si v sezóne vybojovala ďalšie 4 pódiové umiestnenia, z čoho trikrát stála na stupni víťazov. Medzi jej doteraz najväčšie športové úspechy patrí zisk troch zlatých a rovnako troch strieborných medailí z olympijských hier a po novom už aj kompletné umiestnenie na všetkých troch stupňoch víťazov z majstrovstiev sveta.
Scroll to Top