Viera Stehlíková sa vo veku 95 rokov stala oficiálne vojnovou veteránkou, trúfa si byť aj ministerkou obrany

Vo veku 95 rokov sa dnes Viera Stehlíková, ako priama účastníčka národného boja za oslobodenie, stala oficiálne vojnovou veteránkou. Preukaz vojnového veterána jej dnes pri príležitosti včerajších narodenín odovzdal osobne minister obrany SR Peter Gajdoš. Ako pani Vierka uviedla, veľmi si dnešnú návštevu cení a trúfla by si byť aj ministerkou obrany. Mohli by sme si to vymeniť,” povedala ministrovi Gajdošovi.
 
„Starostlivosť o vojnových veteránov je jednou z našich priorít. Ľudia, ktorí bojovali za našu slobodu a lepšiu budúcnosť si zaslúžia našu pozornosť a úctu. Preto som sa rozhodol osobne zablahoželať pani Stehlíkovej, vojnovej veteránke a účastníčke národného boja za oslobodenie, k jej  jubilejným 95. narodeninám a privítať ju v elitnom klube vojnových veteránov, kam už síce viac ako 70 rokov patrí, no formálne sa ňou stala až teraz,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Ako ďalej zdôraznil, vojnoví veteráni sú pripomienkou a dôkazom toho, že sloboda a mier neboli a nie sú samozrejmosťou.
 
Viera Stehlíková bola priamou účastníčkou národného boja za oslobodenie a od augusta 1944 do februára 1945 aj členkou partizánskej brigády kpt. Nálepku. Po splnení zákonných podmienok jej bolo priznané postavenie vojnového veterána. V súčasnosti eviduje ministerstvo obrany viac ako 140 veteránov 2. svetovej vojny a viac ako 7500 novodobých veteránov.
Scroll to Top