Vojaci sa zapoja do florbalovej ligy, chcú motivovať mladých pre výber vojenského povolania

Ministerstvo obrany SR chce u žiakov a študentov podporiť záujem o šport a zdravý životný štýl, ktoré sú nevyhnutným predpokladom pre prácu profesionálnych vojakov. S týmto cieľom vstúpilo do spolupráce s Nadáciou TV JOJ v projekte Floorball SK Liga. Symbolicky ju dnes odštartovalo exhibičným florbalovým zápasom Olympijských legiend so ženskou florbalovou reprezentáciou. Oba tímy dnes do priestorov športovej haly Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica prišlo podporiť 500 žiakov základných škôl z okolia Banskej Bystrice a Žiliny. 

 

Do duelu sa aktívne zapojil aj minister obrany SR Peter Gajdoš, ktorý posilnil tím olympijských legiend, pretože ich kariéra je úzko spätá s vojenským športovým centrom. „Šport patrí k vojenskému povolaniu a ,floorball liga‘ nám poskytuje jedinečnú príležitosť spojiť vojakov a študentov. Verím, že naši vojaci vzbudia u mládeže chuť bojovať a súťažiť a budú pre nich zároveň tým správnym vzorom tak, aby aj oni raz zatúžili byť súčasťou našich ozbrojených síl,“ povedal šéf rezortu obrany. Zároveň vysvetlil, že profesionálni vojaci budú v rámci Floorball SK Ligy súťažiť v samostatnej kategórii a vo voľnom čase im nič nebráni venovať sa napríklad tréningom žiakov v školách vo svojom meste.

 

„Spoluprácu s Ministerstvom obrany SR si veľmi vážime a tešíme sa, že žiaci zapojení v našej súťaži Floorball SK Liga vidia pozitívne vzory a môžu vnímať atraktívnosť vojenského povolania. Prostredníctvom súťaže vo florbale sa nám podarilo osloviť obrovskú masu žiakov. V druhom ročníku s nami hrá viac ako 100 000 detí, ktoré aj vďaka takým podujatiam ako exhibičný zápas olympijských legiend na čele s pánom ministrom Gajdošom proti najlepším slovenským florbalistkám vnímajú význam športovania, pohybu a zdravého životného štýlu,“ uviedol správca Nadácie TV JOJ Vladimír Fatika.   

 

Proti slovenským florbalovým reprezentantkám sa dnes v priateľskom zápase postavil tím olympijských legiend. Žiaci tak mali možnosť vidieť v akcii napríklad Mateja Tótha,  Elenu Kaliskú či Jozefa Pribilinca a ďalších olympijských medailistov a reprezentantov.

Scroll to Top