Z misie na Cypre sa vrátili ďalší vojaci, v súčasnosti už za Sektor 4 plne zodpovedá Slovensko

Profesionálni vojaci, ktorí uplnulý rok pôsobili v mierovej misii UNFICYP na Cypre, sa po úspešnom splnení úloh vrátili na Slovensko. V priestoroch Protilietadlovej raketovej brigády Vzdušných síl Ozbrojených síl SR v Nitre ich dnes slávnostne privítali minister obrany SR Peter Gajdoš a náčelník Generálneho štábu OS SR genpor. Daniel Zmeko. Celkovo sa v rámci aktuálne rotácie slovenských vojakov na Cypre vrátilo 67 vojakov, z toho 4 žen.

“Naši vojaci sú na Cypre stabilnou a rešpektovanou bezpečnostnou zložkou. Potvrdzuje to aj fakt, že nám Organizácia Spojených národov od septembra zverila  do pôsobnosti celý Sektor 4. A to môžu robiť naozaj iba tí najlepší z najlepších. Moje poďakovanie preto patrí každému jednému profesionálnemu vojakov, ktorý zodpovedným plnením úloh prispel k šíreniu dobrého mena Slovenskej republiky a celých ozbrojených síl v zahraničí,“ povedal šéf rezortu obrany.

 

„Prevzatie zodpovednosti za plnenie operačných úloh v celom Sektore 4 bolo a je jedinečným dôkazom profesionality nielen veliteľského zboru, ale všetkých príslušníkov OS SR vyslaných do misie UNFICYP v tejto rotácii,“ doplnil náčelník Generálneho štábu OS SR genpor. Daniel Zmeko.

 

Cieľom pôsobenia slovenských vojakov na Cypre je udržiavať prímerie medzi znepriatelenými stranami v priestore nárazníkovej zóny. Celkovo sa v rámci mierovej misie UNFICYP doterau vystriedalo takmer 3300 príslušníkov Ozbrojených síl SR.
Scroll to Top