Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi

V priestoroch Vojenského historického múzea v Piešťanoch sa 7. septembra 2019 od 9.30 h do 17.00 h uskutoční pod záštitou ministra obrany SR Petra Gajdoša už 13. ročník podujatia s názvom „Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi“.
 
Ako uviedol riaditeľ Vojenského historického ústavu plk. Miloslav Čaplovič, podobne ako v uplynulých rokoch, pripravili pre návštevníkov deň naplnený bohatým programom. Je úprimne presvedčený, že príslušníci ozbrojených a záchranných zložiek pútavou formou predstavia mladej generácii modernú, ale aj historickú vojenskú techniku. Zároveň odprezentujú ich vysokú profesionálnu pripravenosť na obranu vlasti a ochranu zdravia a majetku našich občanov.
 
V rámci podujatia budú môcť návštevníci vidieť vojenskú techniku, ukážky práce príslušníkov Ozbrojených síl SR. Na úvod programu preletia stíhacie lietadlá MiG-29 a súčasťou programu  bude aj zoskok výsadkárov. Verejnosti sa počas dňa okrem vojakov predstavia verejnosti aj policajti, colníci, hasiči a príslušníci väzenskej a justičnej stráže. Pre deti sú zároveň pripravené aj rôzne súťaže, ako aj ukážky výzbroje a výstroja. V rámci programu budú mať možnosť nahliadnuť do leteckej, tankovej a obrnenej techniky. 
Scroll to Top