Letecké opravovne Trenčín úspešne dokončili opravu prvého afganského vrtuľníka

Letecké opravovne Trenčín dokončili generálnu opravu prvého vrtuľníka afganských vzdušných síl Mi-17V5. Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave ho v sobotu previezli späť do Afganistanu.  Kontrakt na generálne opravy tohto typu vrtuľníkov získali Letecké opravovne Trenčín v roku 2016 po tom, ako uspeli v rámci verejnej medzinárodnej súťaže agentúry NSPA (NATO Support and Procurement Agency).

Ako uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Leteckých opravovní Trenčín Martin Dušanič, išlo o vôbec prvú generálnu opravu vrtuľníka typu Mi-17V5 v priestore EÚ a NATO. „Chcem preto úprimne oceniť precíznu a expertnú prácu personálu Leteckých opravovní Trenčín. Výsledok ich práce je dôkazom toho, že náš podnik má vo svojej oblasti nezastupiteľné miesto na trhu a dokáže uspieť aj v medzinárodnej konkurencii,“ zdôraznil.

Vrtuľník po generálnej oprave absolvoval prvý kontrolný zálet na Slovensku ako súčasť prvej z dvoch častí procesu odovzdania. Zvyšná časť sa uskutočnila v Afganistane.

Letecké opravovne Trenčín budú aj naďalej pokračovať v plnení kontraktu, ktorého realizácia je pravidelne kontrolovaná z agentúry NSPA. Ďalšie opravené vrtuľníky tohto typu plánujú dodať späť do Afganistanu v priebehu nasledujúceho roka.

Scroll to Top