Vyhrali sme tender na opravu litovského lietadla L- 410

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=“16px“][mkd_blockquote text=“Vyhrali sme tender na opravu litovského lietadla L- 410. Leteckým opravovniam Trenčín sa podarilo vyhrať ďalšiu zákazku v medzinárodnom tendri. Tentokrát na vykonanie generálnej opravy lietadla L-410 UVP vo vlastníctve Ozbrojených síl Litovskej republiky. Ide tak o ďalší úspech štátnych leteckých opravovní po minuloročnom úspechu v medzinárodnej súťaži na generálne opravy vrtuľníkov pre NATO.“][vc_empty_space height=“16px“][vc_column_text]

Pre trenčiansky región je to ďalšia veľmi dobrá správa, pretože Letecké opravovne Trenčín sú v oblasti významným zamestnávateľom. A všetky zákazky znamenajú viac práce pre zamestnancov, čo sa už prejavilo v tom, že za posledné obdobie sa v podniku navýšila zamestnanosť cca o 30 ľudí.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=“16px“][vc_column_text]

Lietadlo priletelo priamo na Letisko Trenčín tzv. technickým preletom z Litvy v prvej polovici februára. Letecké opravovne plánujú v rámci opráv revízie trupu, systémov, technických celkov a zariadení lietadla, modernizáciu avionických systémov, generálnu opravu dvoch leteckých motorov a generálnu opravu dvoch vrtúľ. Revízia lietadla bude prebiehať aj v spolupráci s výrobcom lietadla L – 410 Aircraft Industries, a.s. Predpoklad ukončenia zákazky je v priebehu roku 2017.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Scroll to Top