Minister Gajdoš ocenil Petru Vlhovú za úspechy v jej doteraz najlepšej sezóne

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany ocenil členku Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica Petru Vlhovú, ktorá je našou najúspešnejšou reprezentantkou v zjazdovom lyžovaní a zároveň jedinou slovenskou majsterkou sveta v tomto športe. Šéf rezortu obrany jej osobne poďakoval za vynikajúcu reprezentáciu Slovenska a spolu s finančnou odmenou 7000 eur jej odovzdal aj pamätnú medailu ministra obrany I. stupňa. Rovnako tiež ocenil členov jej tímu otca Igora Vlhu (nebol osobne prítomný), brata Borisa a trénera z vojenského centra Mateja Gemzu. 
 
V kontexte všetkých jej úspechov nazývam Peťu hviezdou, pretože svojimi výkonmi robí Slovensku vo svete len to najlepšie meno a priznám sa, že aj ja osobne som jej verným fanúšikom a v rámci možností s napätím sledujem každý jej štart,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš a zdôraznil že je hrdý na to, že Petra Vlhová je členkou práve Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. V rámci centra sa snažíme vytvoriť všetkým našim športovcom stabilné zázemie a kvalitné podmienky a verím, že aj to sa, samozrejme spolu s drinou a náročnými tréningami, odzrkadlilo na jej úžasných výkonoch,“ doplnil šéf rezortu obrany.
 
Petra Vlhová poďakovala za udelené ocenenie, ako aj za podporu zo strany rezortu obrany. „V podstate aj vďaka vám som mohla podávať takéto výkony, takže ďakujem veľmi pekne a budem sa snažiť to zopakovať aj budúci rok a uvidíme, ako to dopadne,“ povedala.
 
„Sme naozaj veľmi hrdí, že máme vo svojich radoch takú významnú športovkyňu. Petra Vlhová sa svojimi medailami zaradila medzi legendy, ktoré vyrastali v našom Vojenskom športovom centra Dukla Banská Bystrica, akými sú napríklad Jozef Pribilinec, Matej Tóth, Michal Martikán, Elena Kaliská, či Anastasia Kuzminová a dúfam, že tak ako boli úspešní niekoľko rokov oni, bude úspešná aj naša Peťka a ešte nám nejakú medailu prinesie,“zaželal Petre Vlhovej riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica pplk. Roman Benčík.
 
Najväčším úspechom Petry Vlhovej v sezóne 2018/2019, ale aj celkovo v kariére je nepochybne zisk zlatej medaily z obrovského slalomu z majstrovstiev sveta vo švédskom Aare. V uplynulej sezóne získala celkovo 17 pódiových umiestnení, z toho až šesťkrát stála na stupni víťazov a sedemkrát skončila druhá. Obrovským úspechom je aj druhé miesto v celkovom hodnotení žien vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní. 
Scroll to Top