Minister Gajdoš odovzdal ocenenia víťazom literárnej súťaže

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes odovzdal ocenenia víťazom 13. ročníka literárnej súťaže rezortu obrany na tému „Naša bezpečnosť nie je samozrejmosťou…“ Ocenenie si osobne prevzali Peter Kromka za 1. miesto v kategórii vysokých škôl, Dominik Gromoš za 2. miesto v rovnakej kategórii a Ján Dvorščák za tretie. Zo stredoškolskej kategórie si ocenenie prevzali Klára Deketová za prvé miesto a Karolína Kollárová za druhé. O víťazoch v stredoškolskej a vysokoškolskej kategórii rozhodla aj tento rok verejnosť hlasovaním na sociálnej sieti.
 
Šéf rezortu obrany vysoko ocenil  snahu  všetkých zúčastnených mladých autorov zapojiť sa do tejto súťaže. „Myslím, že téma tohto ročníka súťaže bola vysoko aktuálna, pretože bezpečnosť nikdy nemôžeme považovať za samozrejmosť. A aj keď si to veľa mladých ľudí neuvedomuje, obrana našej krajiny sa týka aj ich,“ zdôraznil. Ako ďalej doplnil, ministerstvo obrany považuje aj túto súťaž za jeden zo spôsobov, akým môže napĺňať programové vyhlásenie vlády SR a Slovenskej národnej strany v téze zvyšovania vlastenectva a branného povedomia.
 
Komisia rezortu obrany hodnotila v rámci prvého kola súťaže celkovo 210 prác, ktoré splnili stanovené podmienky. Z nich vybrala 5 prác v oboch kategóriách, za ktoré bolo možné hlasovať na sociálnej sieti. Hlasovanie, ktoré trvalo od 22. novembra do 30. novembra do polnoci, sa zúčastnilo celkovo 4568 ľudí.
 
V kategórii stredné školy zvíťazila Klára Deketová z Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch s prácou „Ty a tvoja bežnosť“. Jej práca získala 650 hlasov. Za ňou nasledovala práca Karolíny Kollárovej z Gymnázia Bilíkova, Bratislava. Na treťom mieste sa umiestnila študentka Športového gymnázia v Žiline, Anastázia Šurábová (ocenenie jej bude zaslané).
 
Víťazom kategórie vysoké školy sa stal Peter Kromka, študent Univerzity Komenského v Bratislave s dielom „Poznačení“, ktoré získalo 1223 hlasov. Na druhom a treťom mieste sa umiestnili študenti Prešovskej univerzity v Prešove, Dominik Gromoš (2. miesto) a Ján Dvorščák (3. miesto).
Scroll to Top