Minister Gajdoš rokoval s brazílskym veľvyslancom Luisom A. B. Carneirom

Minister obrany Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany prijal brazílskeho veľvyslanca Luisa Antonia Balduína Carneira. Témou spoločných rozhovorov bola bilaterálna spolupráca, a to najmä v oblasti obranného priemyslu.
 
„Brazília má na svetovom trhu v oblasti obranného priemyslu stabilné miesto, Slovensko má však rozhodne tiež čo ponúknuť. Verím preto, že dokážeme posilniť našu spoluprácu v tejto oblasti, zvlášť v období, keď zásadne modernizujeme naše ozbrojené sily,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň však zdôraznil, že jednou z priorít súčasnej vlády SR a vedenia rezortu obrany je práve podpora domáceho obranného priemyslu.
 
Minister Gajdoš na stretnutí informoval veľvyslanca Carneira o strategických dokumentoch, ktoré pripravil rezort obrany a stručne aj o prebiehajúcich procesoch modernizácie. Veľvyslanec Brazílie ministrovi tlmočil pozvanie na oficiálnu návštevu Brazílie pri príležitosti konania medzinárodnej výstavy vojenskej techniky RIDEX 2018, ktorá sa uskutoční v Rio de Janeiro. V tejto súvislosti šéf rezortu obrany ocenil aj účasť štyroch brazílskych firiem na nedávnom veľtrhu IDEB v Bratislave a tiež participáciu na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF.
Scroll to Top