Minister Gajdoš rokoval s egyptským veľvyslancom Bassemom M. Abdelom-Alimom Khalilom

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany prijal veľvyslanca Egyptskej arabskej republiky Bassema Mohammeda Abdela-Alima Khalila. Počas stretnutia venovali pozornosť aktuálnym bezpečnostno-politickým otázkam a zhodnotili možnosti bilaterálnej spolupráce medzi oboma krajinami v oblasti obrany, ako aj v rámci podpory obranného priemyslu. Egyptského veľvyslanca na jeho prvej návšteve rezortu obrany sprevádzal pridelenec obrany Egyptskej arabskej republiky v SR plk. Ahmed Khalil Abdelkader.
 
„Vytváranie priestoru a podmienok pre rozvoj obrannej spolupráce s krajinami Stredomorského dialógu, a teda aj s Egyptom, predstavuje príležitosť pre výmenu poznatkov a skúseností, ako aj možnosti spoločného vzdelávania a výcviku v rámci ozbrojených síl,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Ako ďalej vysvetlil, Slovenská republika má v tejto oblasti čo ponúknuť. „Či už ide o naše špičkové Výcvikové centrum RCHBO v Zemianskych Kostoľanoch, Centrum výcviku Lešť, alebo napríklad aj kurzy štábnych dôstojníkov na Akadémií ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika, možnosti spolupráce sú široké,“ doplnil. 
 
Šéf rezortu obrany informoval egyptského veľvyslanca o modernizačných projektov v rámci Ozbrojených síl SR, ako aj o plánovanom navýšení rozpočtu na obranu vo výške 2 % HDP do roku 2020. 
Scroll to Top