Minister Gajdoš rokoval s najvyšším spojeneckým veliteľom pre transformáciou NATO gen. A. Lanatom

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany rokoval s najvyšším spojeneckým veliteľom pre transformáciu NATO (SACT) gen. André Lanatom. Pri tejto príležitosti zhodnotili doterajšie plnenie medzinárodných záväzkov Slovenskej republiky, ktoré jej vyplývajú z členstva v Severoatlantickej aliancii a tiež diskutovali o pokroku v modernizácií ozbrojených síl. Gen. André Lanata v rámci oficiálnej návštevy Slovenska navštívi aj Centrum výnimočnosti NATO pre oblasť odstraňovania výbušných prostriedkov v Trenčíne.

„Slovenská republika si plní svoje medzinárodné záväzky vo vojenskej oblasti naozaj svedomito, čoho dôkazom je nielen pôsobenie našich vojakov v rámci medzinárodného krízového manažmentu, ale aj postupné zvyšovanie úrovne výdavkov na obranu,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Pri tejto príležitosti tiež vysoko ocenil prácu Veliteľstva pre transformáciu NATO.

Šéf rezortu obrany počas spoločného stretnutia informoval gen. A. Lanatu o pokroku v modernizácii, ktorú rezort obrany realizuje v súlade s Dlhodobým plánom rozvoja obrany s dôrazom na výstavbu a rozvoj Ozbrojených síl SR s výhľadom do roku 2030.

Stretnutiu tiež dominovali témy vzájomnej spolupráce v rámci NATO. V tejto súvislosti ocenil najvyšší spojenecký veliteľ gen. A. Lanata slovenský projekt Zvereneckého fondu NATO pre Ukrajinu a tiež plánovanú návštevu rektora z Vojnovej akadémie v Bagdade, ktorá sa uskutoční na Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v rámci programu vojenského vzdelávania NATO DEEP.

Scroll to Top