Minister Gajdoš sa spojil cez videohovory s profesionálnymi vojakmi, ktorí budú počas sviatkov plniť úlohy v zahraničí

Minister obrany SR Peter Gajdoš a zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genmjr. Josef Pokorný sa dnes spojili s profesionálnymi vojakmi, ktorí budú počas sviatkov plniť úlohy v zahraničí v rámci medzinárodného krízového manažmentu.
 
„Profesionálni vojaci potvrdzujú to, že aj naše malé Slovensko môže vďaka ich úsiliu, nasadeniu, ale aj zodpovednému prístupu a kvalitnej práci pomáhať v krízových oblastiach po celom svete, za čo im patrí naša úcta a poďakovanie,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. „Som veľmi rád, že ich aj takýmto spôsobom môžeme podporiť a zároveň ich utvrdiť v tom, že si ich prácu skutočne vážime,“ dodal.

Velitelia slovenských kontingentov informovali šéfa rezortu obrany o plnení úloh v misiách o operáciách medzinárodného krízového manažmentu počas roka a potvrdili, že aj v nasledujúcom roku budú svoje úlohy plniť zodpovedne a v plnom nasadí tak ako doteraz. Vianočné sviatky si v zahraničí pripomenú aspoň typickými jedlami zo Slovenska.

V zahraničných operáciách a misiách v rámci medzinárodného krízového manažmentu v súčasnosti pôsobí 482 slovenských profesionálnych vojakov. Celkovo sa ich v zahraničí vystriedalo už viac ako 18.600.

Scroll to Top