Minister Gajdoš vzdal úctu vojnovým veteránom

Minister obrany SR Peter Gajdoš si dnes na Šafárikovom námestí v Bratislave spolu s generálnym tajomníkom Služobného úradu MO SR Jánom Hoľkom a náčelníkom Generálneho štábu OS SR genpor. Danielom Zmekom pripomenuli hrdinstvo vojnových veteránov a vzdali im úctu v rámci pietnej spomienky pri príležitosti blížiaceho sa Medzinárodného dňa vojnových veteránov a 100. výročia ukončenia 1. svetovej vojny.  Spomienka sa už tradične konala pri Pamätníku príslušníkov západného odboja a zúčastnil sa na nej aj britský veľvyslanec Andrew Garth.
 
„Tento deň je príležitosťou na to, aby sme verejne vzdali  úctu tým, ktorých osudy poznačila vojna, a to veľmi krutým a bolestným spôsobom. No naša vďaka rozhodne patrí aj novodobým vojnovým veteránom, ktorí sa výrazným spôsobom podieľajú na udržiavaní bezpečnosti a mieru vo svete,“povedal minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň uviedol, že v zahraničných operáciách a misiách sa vystriedalo už približne 18.500 slovenských vojakov a rezort eviduje viac ako 7500 novodobých veteránov.
 
Výročie ukončenia 1. svetovej vojny si dnes v priestoroch rezortu obrany pripomenuli aj zamestnanci ministerstva a profesionálni vojaci. Ďalšie podujatia ku 100. výročiu ukončenia 1. svetovej vojny a Dňa vojnových veteránov sa uskutočnia v nedeľu 11. novembra na vojenskom cintoríne v Petržalke – Kopčanoch a v Trenčíne – Kubrej.
Scroll to Top