Minister obrany P. Gajdoš rokoval s izraelským veľvyslancom Z. A. Vapnim

Minister obrany SR Peter Gajdoš prijal dnes na pôde rezortu obrany izraelského veľvyslanca Zvi Avinera Vapniho. V rámci rokovania sa venovali otázkam možnej bilaterálnej spolupráce a šéfovi rezortu obrany predstavil aj nového pridelenca obrany Izraelského štátu akreditovaného na Slovensku plk. Itaia Brina.
 
„Izraelský štát považujeme za jedného z našich najdôležitejších partnerov v oblasti obrany. Verím, že v budúcnosti sa nám podarí spoluprácu ešte zintenzívniť,“povedal minister obrany Peter Gajdoš. Ako príklad uviedol modernizačné procesy, ale aj vzdelávanie a výcvik. V tejto súvislosti vyzdvihol jedinečné možnosti, ktoré ponúka Centrum výcviku Lešť, ako aj Výcvikové a testovacie centrum pre oblasť Radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCHBO) v Zemianskych Kostoľanoch.
 
Témam dnešnej diskusie zároveň dominovali otázky systémovej a systematickej modernizácie Ozbrojených síl SR. Minister Gajdoš predstavil veľvyslancovi A. Z. Vapnimu Dlhodobý plán rozvoja obrany s dôrazom na výstavbu a rozvoj Ozbrojených síl SR s výhľadom do roku 2030. Zároveň ho informoval o doteraz historicky najvyššom rozpočte, ktorý by mal mať rezort obrany v budúcom roku a o  zámere postupne ho navyšovať až do  výšky 2 % HDP do roku 2024.
Scroll to Top