Minister P. Gajdoš rokoval s gruzínskym ministrom pre európsku a euroatlantickú integráciu V. Dolidzem

Minister obrany Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany rokoval so štátnym ministrom pre európsku a euroatlantickú integráciu Gruzínska Viktorom Dolidzem. Na stretnutí prerokovali aktuálne témy v súvislosti s bezpečnostnou situáciou a venovali sa aj otázkam možnej obrannej spolupráce medzi oboma krajinami.

Stretnutie bolo vyjadrením pokračujúceho dialógu o spolupráci a podpore Gruzínska v jeho proeurópskom a proatlantickom smerovaní. „Medzi našimi záväzkami v NATO patrí takisto aj príspevok do Substantívneho balíka NATO – Gruzínsko. Preto sme vyslali experta v oblasti obrany na podporu rozvoja „Georgian Defence Institution Building School“ v Tbilisi, ktorý od mája minulého roku pôsobí pod nemeckým velením,“ dodal minister. Zároveň dal do pozornosti aj príspevok Ozbrojených síl SR v monitorovacej misii Európskej únie v Gruzínsku, kde pôsobí slovenský pozorovateľ.

V rámci Severoatlantickej aliancie vystupuje Slovenská republika na podporu Gruzínska, čo potvrdila aj na samite vo Varšave. Ako potvrdil minister Gajdoš pred svojím gruzínskym partnerom, jedným z cieľov Slovenska je udržanie stabilnej bezpečnostnej situácie v susedstve Aliancie.

Ministri hovorili aj o kurze ISOC na Akadémii ozbrojených síl gen. M.R.Štefánika v Liptovskom Mikuláši, kde naďalej platí ponuka na účasť v tomto kurze pre príslušníkov gruzínskych ozbrojených síl. Témou bola aj bezpečnostná konferencia Globsec, na ktorej sa zástupcovia Gruzínska v minulých rokoch zúčastňovali.

Scroll to Top