Ministerstvo obrany sa ohradzuje voči domnienkam poslanca Krajniaka, žiada ho o dôkazy, v opačnom prípade podá trestné oznámenie

Minister obrany SR Peter Gajdoš opätovne vyzýva poslanca Milana Krajniaka, aby predložil dôkazy o svojich tvrdeniach o províziách v súvislosti s obstaraním vozidiel 8×8 do piatka (11. 5. 2018) rána. V opačnom prípade podá v piatok trestné oznámenie za poškodzovanie dobrého mena. „Musím zareagovať a dôrazne sa ohradiť voči nezmyslom a útokom pána poslanca. Všetko, čo dnes povedal sú opäť len domnienky a žiadne argumenty. A pripomínam mu, že ak má dôkazy o korupčnom správaní, je povinný predložiť ich orgánom činným v trestnom konaní, v opačnom prípade sa aj on sám podieľa na páchaní trestného činu,“ povedal minister Gajdoš.
 
Šéf rezortu obrany upozornil, že podľa tvrdenia opozičného poslanca, ak kdekoľvek na svete politici brali úplatky, musia tak zákonite robiť aj na Slovensku. Ďalej zdôraznil, že vládny materiál o vozidlách 8×8 a 4×4 vopred neurčuje, s ktorými firmami bude štátna Konštrukta Defence spolupracovať a ani nikoho nevylučuje. 
 
„Pán poslanec hovorí o nákupe, ale my nič nenakupujeme. My vyvíjame. Sme hrdí, že budeme mať vlastné vozidlo a naozaj chápeme obavy pána poslanca a iných lobistov, pretože s našim vozidlom, ktoré bude mať lepšie parametre ako iné vozidlá, sa staneme konkurencie schopní pre zbrojárske firmy nielen v našom regióne, ale na celom svete,“ zdôraznil minister.
 
Poslanec Krajniak tiež zneužil prezidentskú kanceláriu, ktorá oficiálne poprela informácie o tom, že hovorila o províziách. Rovnako tak prejudikoval záver vojskových skúšok. „My ešte oficiálny záver nemáme a z väčšiny testov máme prevažne pozitívny výsledok,“ povedal minister. Zároveň odmietol akékoľvek prepojenie Slovenskej národnej strany na akýkoľvek biznis.
 
Generálny tajomník Služobného úradu MO SR Ján Hoľko upozornil, že opozičný poslanec využíva polopravdy na to, aby ochránil svoje politické záujmy. „Povedzte mi, ako je možné, že si položí otázku „Čo robia nominanti Slovenskej národnej strany na ministerstve obrany?“ a odpovedá si „Utajene dva roky pripravujú nejaký projekt“. Žiadne argumenty, žiadne fakty,“ zdôraznil generálny tajomník. Upozornil, že takto ubližuje aj Slovensku, nielen špiní Slovenskú národnú stranu. „Nikdy som nezažil, aby niekto kritizoval, ak niekto vyvíjal vlastný produkt. To je možné len na Slovensku. Opoziční poslanci, všetci analytici sa zhodujú na tom, že ten projekt je neschopný, že to nepôjde, že to neprejde,“ povedal.
Scroll to Top