Národný týždeň manželstva

HRAJME SA!

Týždeň od 11. do 17. februára je Národným týždňom manželstva.

Cieľom tohto týždňa je podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre náš život tu na zemi. Spokojné manželstvo nie je samozrejmosť a vzťah, ktorý máme by sme sa mali snažiť budovať a rozvíjať.
Lebo ako hovorí Biblický Kazateľ: „Dvom je lepšie ako jednému, lebo majú dobrú odmenu za svoju námahu.  Ak padnú, jeden druhého zodvihne. Beda však samotnému, keď padne, a niet druhého, kto by ho zodvihol.  Aj dvom, keď ležia, je teplo, ale jeden sa ako zahreje?  Jednotlivca možno premôcť, dvaja sa však už postavia na odpor, ale trojitá šnúra sa tak rýchlo nepretrhne.“ (Kazateľ 4.kapitola verše 9-11)

Život je niekedy ťažký. Dokonca príliš ťažký pre jedného.
Aj preto je fajn, že v manželstve sú na všetko dvaja. Keď jeden už nevládze, druhý práve vtedy zatiahne… a v lepšom prípade ešte aj ponúkne svoje rameno, o ktoré sa ten prvý môže oprieť. Takto ľahšie preplávajú aj náročnými situáciami. Čo však vtedy, keď už sú obaja takí unavení alebo preťažení, že si nie sú istí, či je možné oprieť sa o toho druhého, či by prídel starostí jedného nespôsobil “exitus” tomu druhému …?

Reklama by povedala: “Tak si dáme DELI!”
Nemusíte hneď siahnuť presne po tejto čokoládke, každopádne malé zastavenie, či občerstvovacia prestávka určite vzťahu prospeje.
A čo je ešte lepšie – nemusíme čakať, až sa náš vzťah ocitne v stave krajnej núdze, môžeme takýto manéver zaradiť do svojho programu preventívne oveľa skôr.
Odborníci radia, že na uvoľnenie stresu v záťažových situáciách  dobre pôsobí, keď úplne vypneme z toho, čomu sa aktuálne venujeme a svoju pozornosť upriamime na niečo iné, ideálne príjemné. Niekto má rád umenie, iný zasa šport či pohyb, no a ďalší možno rád len tak posedí pri kávičke či pohári vínka…

A čo tak zahrať sa?

Hry a hranie v nás zostali ešte od detských čias. Máme to radi, aj keď nie vždy si na to vieme nájsť čas. Hranie pôsobí uvoľňujúco, užijeme si pri tom kopec zábavy a dočerpáme chýbajúcu energiu.

HRAJME SA!

To je téma pre tento rok. Tak skúsme oprášiť staré hry, pri ktorých sme sa predtým toľko nasmiali, skúsme sa zastaviť v zhone sveta, vypnúť televízor a venujme čas jeden druhému. Lebo dvom je lepšie…
Nech je vaše manželstvo šťastné a požehnané! 

Scroll to Top