Ozbrojené sily posilnia noví vojenskí piloti a leteckí špecialisti

Štúdium na Leteckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach dnes promóciami a slávnostným vyradením ukončilo prvých 8 študentov, ktorí boli počas štúdia zároveň kadetmi Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika. Inžinierske vysokoškolské vzdelanie a vojenský program ukončili  traja piloti, jeden riadiaci letovej prevádzky a štyria špecialisti inžinierskej leteckej služby.

„Máme tu prvé reálne výsledky unikátnej spolupráce Leteckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach a našej Akadémie ozbrojených síl gen. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. Noví poručíci budú zaradení na funkcie v leteckých útvaroch ozbrojených síl a verím, že pre službu im bude motiváciou aj nová letecká technika, s ktorou budú pracovať,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš. Pripomenul, že v minulom roku pribudli do výzbroje Vzdušných síl OS SR dva nové vrtuľníky UH-60M Black Hawk a novinkou sú aj dve dopravné lietadlá Spartan.

Šéf rezortu obrany v tejto súvislosti poznamenal, že spoluprácu s Technickou univerzitou v Košiciach možno považovať za príklad spolupráce vojenského a civilného školstva. „Takáto forma vzdelávania je dobrým zdrojom pre získanie absolventov pre nedostatkové odbornosti. Okrem letcov takto aktuálne získavame napríklad aj lekárov v rámci spolupráce s Lekárskou fakultou z Hradca Králové,“ dodal.
 

Scroll to Top