P. Gajdoš: nedovoľme, aby odkaz 17. novembra vybledol

Minister obrany SR Peter Gajdoš si dnes spolu s predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom na cintoríne vo Vrakuni pripomenul odkaz Dňa boja za slobodu a demokraciu. Pri tejto príležitosti si zároveň uctili všetkých popravených a umučených politických väzňov komunizmu.
 
„Chcem z úcty k tým ľuďom, ktorí trpeli dnes so sklonenou hlavou povedať, že na nich myslíme a hlavne tým, ktorí nevedia, čo sú hodnoty a myslia si, že sa môžu vyjadrovať ku všetkému len pre to, že sú v médiách, ktoré platia silní oligarchovia, tým by som chcel povedať, aby sa znovu vrátili k hodnotám a k úcte. Je veľmi ľahké človeku ublížiť, ale je ťažké to odčiniť,“ povedal predseda NR SR Andrej Danko.
 
17. november je pre mňa symbolom sily a odhodlania ľudí, ktorí sa nebáli postaviť a bojovať za ideály lepších zajtrajškov. Je to deň, kedy sme si vybojovali slobodu. Nedovoľme, aby jeho odkaz vybledol,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň zdôraznil, že sloboda a demokracia sú aj o zodpovednosti. „Je preto smutné vidieť napríklad neustály pokles záujmu o demokratické voľby ako o možnosť ovplyvniť smerovanie nášho štátu,“ dodal.

V tejto súvislosti tiež šéf rezortu obrany pripomenul hodnotu slobody a demokracie v súčasnosti. „S úctou ku všetkým, ktorým bolo v boji za tieto princípy odňaté to najzákladnejšie právo – právo na život, si naozaj vážme, že dnes žijeme v slobodnej krajine. Pretože aj nasadenie našich vojakov do zahraničných misií a operácií dokazuje, že tieto hodnoty nie sú nikde na svete garantovanou samozrejmosťou,“ zdôraznil.

Vedenie rezortu obrany si Deň boja za slobodu a demokraciu a odkaz 17. novembra uctí aj pri Bráne slobody na Devíne, kde sa na pietnej spomienke zúčastní štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marián Saloň.

Scroll to Top