P. Gajdoš: V prípade, že bude vývoj vozidla 8×8 úspešný, po prvýkrát v ére samostatnosti bude mať Slovensko bojové obrnené vozidlo vlastnej výroby

V prípade úspešného ukončenia vývojového projektu, na základe úspešných vojskových skúšok, bude mať Slovensko historicky prvýkrát v ére samostatnosti, bojové obrnené vozidlo tohto typu, vlastnej výroby. „Bude vyrábané v slovenských výrobných podnikoch, budeme konkurencieschopní a budeme ho môcť aj ďalej predávať. Ak sa to podarí, budem hrdý Slovák, že po 25-tich rokoch máme takéto vozidlo,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš v diskusnej relácii TA3 V politike.

Šéf rezortu obrany odmieta akékoľvek čo i len úvahy o netransparentnosti tohto procesu. „Ak niekto takéto informácie má, sú tu orgány činné v trestnom konaní, ale toto my absolútne odmietame,“ zdôraznil minister Gajdoš.

V súvislosti s ďalším modernizačným projektom, ktorým je otázka budúcnosti nadzvukového letectva šéf rezortu obrany pripomenul opozičnému poslancovi Ľubomírovi Galkovi, že on počas vedenia rezortu obrany túto problematiku nijako neriešil. „My riešime všetky projekty v zmysle Dlhodobého plánu, čiže systémovo a systematicky. Neriešime problémy podľa toho, ako sa kto zobudí. Hneď od začiatku sme analyzovali predchádzajúce rokovania, ktoré neboli nakoniec úspešné a na základe mandátu od vlády SR pripravujeme nový návrh riešenia,“ povedal minister Gajdoš.

Minister Gajdoš dnes v diskusii zdôraznil, že personálnu politiku v Ozbrojených silách SR rieši rezort obrany komplexne a odmieta populistické riešenie poslanca Galka, ktorý navrhuje dvojaký systém sociálneho zabezpečenia vojakov – iný pre novoprijatých a iný pre tých, ktorí sú v systéme už roky. „My pripravujeme komplexné riešenie, čiže nielen platy, ale aj motivácia pre kariérny rast. Nebudeme hádzať len tak čísla, hľadáme to najlepšie riešenie pre vojakov,“ povedal šéf rezortu obrany.
 

Scroll to Top