Piloti vzdušných síl predstavia na medzinárodných leteckých dňoch svoje spôsobilosti aj novú techniku

Piloti Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky predstavia verejnosti na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2019 svoje spôsobilosti pri ochrane vzdušného priestoru, ako aj novú techniku, ktorá je výsledkom najväčšej reálnej modernizácie ozbrojených síl. Na podujatí, ktoré sa uskutoční 3. a 4. augusta 2019 na Leteckej základni Sliač, sa predstaví aj štátna akciová spoločnosť Ministerstva obrany SR, Letecké opravovne Trenčín, ako strategický priemyselný partner pre slovenské projekty F-16 a UH-60M Black Hawk. Návštevníci tak budú mať možnosť zistiť viac tiež o procesoch, ktoré nevyhnutne súvisia so zavádzaním najmodernejšej leteckej techniky do výzbroje Vzdušných síl OS SR – údržbou, logistickou podporou, či výcvikom. 
 
Na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2019 bude mať zastúpenie celkovo 13 krajín. Vzdušné sily OS SR predvedú verejnosti 11 kusov leteckej techniky, medzi nimi napríklad vojenské vrtuľníky UH-60M Black Hawk a Mi-17, dopravné lietadlo Spartan C-27J, či stíhacie lietadlá Mig-29. Pripravené budú nielen statické, ale aj dynamické ukážky, v rámci ktorých predstavia piloti vzdušných síl svoje spôsobilosti počas rôznych zásahov pri ochrane vzdušného priestoru Slovenskej republiky.
 
Profesionálni vojaci z Taktického krídla Sliač, kde sa medzinárodné letecké dni pravidelne konajú, zabezpečujú nepretržitú ochranu a obranu nedotknuteľnosti vzdušného priestoru Slovenskej republiky. Letecké dni sú zároveň ukážkou pripravenosti a vycvičenosti vojenských pilotov a leteckého personálu.
 
Okrem leteckej techniky si budú môcť návštevníci zblízka pozrieť tiež techniku pozemných síl, okrem iných napríklad aj samohybnú kanónovú húfnicu Zuzana, tank, bojové vozidlo pechoty, či odpaľovacie zariadenia. Zblízka si budú môcť pozrieť aj prototyp bojového obrneného vozidla 8×8 Vydra. Na podujatí budú verejnosti k dispozícii aj príslušníci regrutačných skupín, ktorí poskytnú prípadným záujemcom všetky informácie o možnostiach vstupu do Ozbrojených síl SR, či účasti na výcviku dobrovoľnej vojenskej prípravy a aktívnych záloh.
Scroll to Top