Slovenskí vojaci si precvičia ostré streľby v rámci medzinárodného cvičenia „Tobruq Legacy 2019“

Príslušníci Ozbrojených síl SR si v rámci medzinárodného cvičenia „Tobruq Legacy 2019“ v Poľsku precvičia ostré streľby z kompletov 9K38 Igla. Spolu s nimi sa do najväčšieho cvičenia protivzdušnej obrany Severoatlantickej aliancie v Európe zapoja aj vojaci z ďalších 19 krajín NATO.
 
„Naši profesionálni vojaci budú mať jedinečnú príležitosť precvičiť si spôsobilosti protivzdušnej obrany v praxi aj priamo pri ostrých streľbách a preveriť tak svoje zručnosti, ale aj získať ďalšie skúsenosti v tejto oblasti, a to navyše v úzkej spolupráci s aliančnými partnermi,“ uviedol minister obrany SR Peter Gajdoš. Ako ďalej doplnil, na medzinárodnom cvičení v Poľsku sa v nadchádzajúcich týždňoch zúčastní celkovo 143 slovenských vojakov spolu s technikou.
 
Cieľom cvičenia „Tobruq Legacy 2019“ je precvičenie síl Severoatlantickej aliancie v oblasti protivzdušnej obrany, ako aj interoperability jednotlivých systémov, operačných postupov a procedúr pri riadení spoločných operácií a tiež výmena skúseností. Súbežne s tzv. „TOLY19“, teda „Tobruq Legacy 2019“, budú prebiehať aj cvičenia „Ramstein Guard 19“ a „Eagle Talon 19“, čo umožní zapojiť aj leteckú vojenskú techniku.
 
Medzinárodné cvičenie „Tobruq Legacy 2019“ bude v Poľsku prebiehať do 21. júna 2019, pričom spolu so slovenskými profesionálnymi vojakmi sa na ňom zúčastnia aj jednotky z Bulharska, Česka, Dánska, Estónska, Francúzska, Grécka, Holandska, Kanady, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Nemecka, Nórska, Poľska, Portugalska, Rumunska, Slovinska, Spojeného kráľovstva a Spojených štátov amerických.
Scroll to Top