Vládny špeciál priviezol z Bosny a Hercegoviny telo zosnulého slovenského vojaka

Vládny špeciál dnes krátko po desiatej hodine priviezol z Bosny a Hercegoviny telo zosnulého slovenského vojaka majora Petra Pavlovského, ktorý v stredu zomrel v miestnej nemocnici po náhlom zhoršení zdravotného stavu.

V prvom rade by som chcel vyjadriť úprimnú sústrasť najbližšej rodine zosnulého. Ako minister obrany si neviem predstaviť horšiu chvíľu ako je táto. Major Pavlovský slúžil v ozbrojených silách celý svoj profesionálny život – 24 rokov, bol to zodpovedný a svedomitý profesionál. Česť jeho pamiatke,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš.

Na letisku v Sarajeve vzdali mjr. Pavlovskému hold spolu ministrom obrany Petrom Gajdošom aj náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky gen. Milan Maxim a zástupca veliteľa Strategického centra krízového manažmentu Ozbrojených síl Slovenskej republiky plk. Jozef Svitka.

Strata nášho kolegu, priateľa, vojaka pri plnení úloh sa nás hlboko dotýka. Išlo o mladého človeka a jeho strata je pre nás citeľná a ešte viac pre jeho rodinu,  priateľov a kolegov. Dovoľte mi, aby som im aj touto cestou vyjadril úprimnú sústrasť,” povedal náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim. “Prišli sme o kolegu, ktorý bol veľmi zodpovedný a spoľahlivý a svoje úlohy plnil vždy naplno,” dodal veliteľ slovenského kontingentu v EUFOR ALTHEA pplk. Daniel Draganovský.

Major Peter Pavlovský slúžil ako profesionálny vojak v Ozbrojených silách Slovenskej republiky celkovo 24 rokov, naposledy na veliteľstve Pozemných síl OS SR v pozícii vedúceho staršieho dôstojníka. V operáciách medzinárodného krízového manažmentu pôsobil už v minulosti, konkrétne dvakrát v Afganistane v operácii ISAF aj Resolte Support. Následne bol v auguste 2017 vyslaný do operácie ALTHEA v Bosne a Hercegovine, kde mal plniť úlohy v rámci rotácie po dobu 1 roka.

Vzdať úctu zosnulému majorovi môžu kolegovia a verejnosť aj v priestoroch Siene slávy Ministerstva obrany Slovenskej republiky v Bratislave a Veliteľstva Pozemných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky v Trenčíne, kde boli zriadené kondolenčné miestnosti.

Scroll to Top