VŠC Dukla bude mať na olympiáde najväčšiu výpravu v individuálnych športoch, minister Gajdoš dal športovcom mince pre šťastie

Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica bude mať v slovenskej olympijskej výprave v Pchjongčchangu najpočetnejšie zastúpenie v individuálnych športoch. Reprezentovať ho bude až 20 športovcov a Veronika Velez-Zuzulová bude navyše vlajkonosičkou. Dnes sa so športovcami Dukly prišiel pred olympiádou rozlúčiť aj minister obrany SR Peter Gajdoš. Každý športovec od neho dostal mincu pre šťastie s úlohou “premeniť” ju na medailu. Šéf rezortu obrany s rovnakou úlohou vyslal športovcov aj na letnú olympiádu do Ria De Janeiro a výsledkom bola zlatá medaila Mateja Tótha.
 
Som veľmi hrdý, že viac ako dve tretiny slovenských reprezentantov, ktorí budú  na olympiáde súťažiť  v individuálnych  športoch sú práve športovci nášho vojenského športového centra. Už to, že budeme mať v Pchjongčchangu takéto silné zastúpenie je obrovský úspech. Verím, že ich bojovnosť sa potvrdí v každej jednej súťaži a odmenou pre nás všetkých budú medaily,“ povedal minister Gajdoš. 

Podľa riaditeľa VŠC Dukla Banská Bystrica pplk. Romana Benčíka sú športovci na olympiádu maximálne pripravení. „Naša tohtoročná výprava na olympijské hry je historicky najpočetnejšia. Naši reprezentatni v zimných športoch po prvýkrát v histórii vyrovnali počet športovcov, ktorí nás reprezentujú v letných športoch, čo je naozaj významný medzník,“ skonštatoval.

V mene športovcov sa poďakovala úspešná biatlonistka Anastasia Kuzminová. „Sme veľmi vďační za podporu nielen Dukly, ale aj ministerstva obrany. Prispieva k našim úspechom a stojí pri nás aj, keď sme občas neúspešní. Nakoniec, šport je aj o tom. Raz sa darí, inokedy nie. Myslím si však, že ak sú klub a družstvo silné, tak úspech sa dostaví. Na olympijských hrách sa budeme snažiť obhájiť sezónne nasadenie,“ povedala.   
 
Na zimných olympijských hrách v Pchjongčchangu budú športovci Dukly štartovať v troch disciplínach – biatlone, zjazdovom lyžovaní a sánkovaní. Tridsaťdvačlenný tím zložený zo športovcov, trénerov, lekárov a členov realizačných tímov podporia aj traja zástupcovia podporného tímu VŠC Dukla. Najsilnejšie zastúpenie bude mať VŠC Dukla v biatlone. Pätica žien, medzi nimi aj zlatá olympijská víťazka Anastasia Kuzminová, štartuje hneď v prvý súťažný deň olympiády.

Scroll to Top