Koncert „Očami srdca“ vol. 1

V obrovskom pretlaku ponúk, ktorý poskytol tohtoročný 8. Marec, predsa polstovka poslucháčov im odolala a prijala pozvanie Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR do Pálffyho paláca na Zámockej ulici v Bratislave, na jedinečný klavírny recitál bieloruskej klavírnej virtuózky Natalie Sklarenko. Pred jej vystúpením sa poslucháčom prihovoril generálny duchovný plk. Marian Bodolló. V jeho príhovore bola zdôraznená prepojenosť umenia a viery, no najmä ju reflektoval v súčasnom pôstnom období.  Potom už zazneli skladby z diela P.I Čajkovského z cyklu Ročné obdobia Op.37a:

Január: Pri krbe
Február: Fašiangy
Marec: Pieseň škovránka
Apríl: Snežienka
Máj: Biele noci
Jún: Barkarola
Júl: Pieseň kosca
August: Žatva
September: Poľovačka
Október: Jesenná pieseň
November: Ruská trojka
December: Vianoce

Viac ako hodinové sólo bolo strhujúcim zážitkom, ktoré miestami, ako okomentovala jedna z poslucháčok: ,,…v určitých momentoch sa mi chcelo aplaudovať uprostred bravúrne zvládnutých pasáží. …a úžasne sa mi podarilo dobiť ,baterky´ po namáhavom týždni. “ A čo na to samotní organizátori? Hovorí riaditeľ správy Ústredia EPS a tvorca ušľachtilej myšlienky Ing. Milan Gajdoš: ,,Na to, že sa jedná o pilotný projekt, ktorý sa len dostáva do povedomia, sme spokojní. Ohlasy divákov sú viac ako pozitívne, prisľúbili účasť aj na ďalších klavírnych cykloch. Takže ideme do toho s nádejou, že to má zmysel.“  Nadviažuc na jeho slová, už teraz upozorňujeme na ďalšie koncerty charitatívneho cyklu Očami srdca:

Piatok 28. jún 2019
Program: Franz Liszt

Piatok 20. september 2019
Program: Sergej Vasilievič Rachmaninov 

Štvrtok 28. november 2019
Program: Peter Iljič Čajkovskij

Už teraz sa tešíme sa na všetkých, ktorí prijmú naše pozvanie a svojou štedrosťou prispejú na humanitárnu pomoc v miestach pôsobenia našich vojakov v zahraničí. Na záver patrí veľké poďakovanie za ochotu a nasadenie Ing. Jánovi Jurášovi ako moderátorovi, tak aj propagátorovi daného projektu.

Scroll to Top