Ministerstvo obrany spúšťa kampaň na podporu regrutácie a ďalšie prijímacie konanie do dobrovoľnej vojenskej prípravy

Ministerstvo obrany SR v týchto dňoch spúšťa marketingovo-komunikačnú kampaň na podporu regrutácie, ktorej heslom bude: „Hrdinov nerobia reči, ale skutky – pridajte sa k nám,“ spolu s podtextom: „Máš rád Slovensko? Dokáž to!“. V uplynulých dňoch rezort obrany už zrealizoval cez elektronický kontraktačný systém verejnú súťaž na obstaranie billboardov, citylightov. Pripravené sú aj viaceré propagačné materiály – videá, plagáty, letáky, ako aj ďalšie reklamné príspevky pre sociálne siete, webové portály a printové médiá. Tvárami kampane budú samotní vojaci, ale aj deti, pre ktorých sú vojaci – hrdinovia veľkou inšpiráciou. Konkrétne kroky rezortu obrany dnes predstavil na tlačovej konferencii minister obrany Peter Gajdoš.
 
„Verím, že nikto v Slovenskej republike nespochybní to, že naši profesionálni vojaci sú hrdinovia, pretože práve oni sú garantmi našej bezpečnosti. Zároveň verím, že týmto heslom motivujeme mladých ľudí pre vstup do Ozbrojených síl SR, pretože som presvedčený, že každý mladý človek chce byť hrdinom,“ priblížil minister obrany SR Peter Gajdoš.
 
Súčasťou kampane bude aj prezentácia benefitov štátnej služby profesionálnych vojakov, o ktorej veľa ľudí nevie a mohli by byť ďalšou motiváciou pre vstup do ozbrojených síl. Zároveň chce rezort obrany dať dôraz aj na to, že pripravuje zmeny s cieľom vytvoriť lepšie podmienky pre výkon služby profesionálnych vojakov, medzi ktoré patrí napríklad ďalšie avizované zvyšovanie platov vojakov až do výšky 30 %.
 
Personálny úrad Ozbrojených síl SR dnes zároveň spustil prijímacie konanie pre záujemcov o dobrovoľnú vojenskú prípravu. Svoje prihlášky môžu podať na regrutačných skupinách v krajských mestách až do 10. júna 2019. Súčasťou ich 11-týždňového výcviku bude tak ako v minulých ročníkoch aj poradová, strelecká, ženijná, spojovacia, zdravotnícka a taktická príprava, streľby a oboznámenie sa so základnými povinnosťami vojaka. Úspešní účastníci získali po ukončení výcviku finančný príspevok vo výške viac ako 1100 eur.
Scroll to Top