Na bezpečnosť počas majstrovstiev sveta v hokeji dohliadalo viac ako 600 vojakov a vojenských policajtov

Na bezpečnosť počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 dohliadali aj profesionálni vojaci a príslušníci Vojenskej polície. Celkovo ich bolo v Bratislave a v Košiciach nasadených viac ako 640. V rámci služieb pomáhali v zmiešaných bezpečnostných hliadkach spolu s príslušníkmi Policajného zboru SR udržiavať bezpečnosť a verejný poriadok.

„Aj tu sa potvrdilo, aká nevyhnutná je úzka súčinnosť medzi jednotlivými bezpečnostnými zložkami. Samozrejme, v prípade potreby, sme aj do budúcnosti kedykoľvek pripravení na takúto spoluprácu,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš.
 
Počas celého priebehu Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 plnili profesionálni vojaci a vojenskí policajti zo Ženijného práporu Sereď, 13. mechanizovaného práporu Levice a z práporu ISTAR úlohy v oblasti udržiavania bezpečnosti, verejného poriadku, ochrany života, zdravia a majetku, ako aj v oblasti boja proti terorizmu a organizovanému zločinu. Na prípadný zásah boli pripravení aj príslušníci Ozbrojených síl SR z Vrtuľníkového krídla Prešov aj s leteckou technikou, ako aj príslušníci 5. pluku špeciálneho určenia a špeciálne tímy Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany.

Scroll to Top