Študenti Detskej univerzity Komenského strávili v Leviciach deň s vojakmi

Aj v tomto roku pripravili profesionálni vojaci pre študentov Detskej univerzity Komenského bohatý program. Už po 8.-krát tak mohli vojaci v priestoroch vojenského útvaru priblížiť deťom svoju každodennú prácu, zoznámiť ich s technikou, s ktorou pracujú a zapojiť ich do reálnych výcvikových aktivít. Účastníkov „Army Workshopu“ dnes v priestoroch 13. mechanizovaného práporu Levice navštívil aj minister obrany SR Peter Gajdoš.
 
„Je mimoriadne dôležité vzbudzovať u mladých ľudí záujem o tému obrany našej vlasti. Spolu s podporou budovania vlastenectva je to jedna z veľmi dôležitých úloh, ktoré sa ako rezort snažíme plniť tak v rámci Programového vyhlásenia vlády, napĺňania programu Slovenskej národnej strany, ale predovšetkým pre zabezpečenie obranyschopnosti Slovenskej republiky,“ uviedol šéf rezortu obrany. Ako doplnil veliteľ 13. mechanizovaného práporu Levice pplk. Richard Király, vojaci si pre deti pripravili ukážky a výcvik sebaobrany a ukážky zbraní a ťažkej vojenskej techniky. „Deti si zároveň vyskúšali streľbu zo vzduchovky, ako aj taktickú a topografickú prípravu a tiež prípravu RCHBO,“ dodal.
 
Súčasťou programu pre deti bol aj pravý vojenský obed v poľnom stane, ktorý účastníkom detskej univerzity pripravili vojaci. Záver dňa patril vyhodnoteniu úspešnosti družstiev v jednotlivých aktivitách. Rezort obrany a ozbrojené sily participujú na Detskej univerzite Komenského už od roku 2011. V tomto roku sa „Army Workshopu“ zúčastnilo takmer 160 žiakov základných škôl.
Scroll to Top