Na zdraví zamestnancov nám záleží, testovať budeme pravidelne

Vedenie Leteckých opravovní Trenčín (LOTN), akciovej spoločnosti rezortu obrany, si plne uvedomuje zodpovednosť za zdravie svojich zamestnancov, a preto sa rozhodlo pravidelne organizovať plošné testovanie zamestnancov na Covid-19 priamo v areáli podniku. Prvé kolo testovania antigénovými testami sa uskutočnilo v utorok 12. januára 2021 podľa schváleného časového harmonogramu tak, aby sa zamedzilo zhromažďovaniu ľudí na odberovom mieste a predišlo sa tak možnému šíreniu vírusu. Zamestnanci mohli využiť aj možnosť testovania na zistenie prítomnosti protilátok na koronavírus.

„Niektorí zamestnanci LOTN pracujú formou plného alebo aspoň čiastočného home-office, no pri zabezpečení opráv leteckej techniky je nevyhnutná priama prítomnosť väčšiny zamestnaných ľudí. Po ťažkom roku 2020, kedy sa spoločnosť doslova borila s nedostatkom práce, sa vďaka úspechom v domácich aj medzinárodných tendroch naše opravárenské kapacity na rok 2021 utešene zapĺňajú. Každý jeden pracovník je preto potrebný a predstavuje neoddeliteľnú súčasť na dosiahnutie dobrých ekonomických výsledkov firmy a splnenia našich zmluvných záväzkov. Na druhej strane – máme tu pandémiu a z tohto dôvodu musíme k aktuálnej situácii pristupovať s maximálnou zodpovednosťou,“ uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Ľubomír Galko.

Výsledky dnešného testovania priniesli 4 pozitívne testovaných pracovníkov LOTN, čo predstavuje mieru pozitivity na úrovni 1,66 %. Pri týchto pracovníkoch a ich blízkych kontaktoch sa bude postupovať v zmysle nariadení ÚVZ SR.

„Akciu hodnotím ako úspešnú. Tieto záchyty nám umožnili ochrániť ďalších pracovníkov v blízkej budúcnosti. Samozrejme, všetci zamestnanci vedia, že negatívny antigénový test neznamená „slobodu“, naďalej platia v súvislosti s pandémiou a núdzovým stavom v našej spoločnosti prísne opatrenia. Na zdraví zamestnancov nám záleží a preto budeme testovať pravidelne. To nám umožní v rámci možností aj v týchto ťažkých časoch pracovať na získaných zákazkách tak, aby LOT-ka mohla úspešne napredovať,“ uzavrel Ľubomír Galko.

Scroll to Top